Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

Larix

Dla bibliotek

Zaproszenie na warsztaty dla bibliotekarzy

Szanowni Państwo.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach pt. „Udostępnianie niewidomym czytelnikom cyfrowej książki mówionej”. Warsztaty te są realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem warsztatów jest wzrost kompetencji bibliotekarzy, którzy stykają się z osobami z niepełnosprawnościami. Poprzez warsztaty chcemy budować otoczenie przyjazne osobom niepełnosprawnym, a bibliotekarzy wyposażyć w konkretną wiedzę związaną z udostępnianiem książek osobom z dysfunkcją wzroku.

Stowarzyszenie „Larix” ma ponad 10-letnie doświadczenie na polu udostępniania książek oraz współpracy z bibliotekami publicznymi. Tą wiedzą pragnie podzielić się z przedstawicielami współpracujących ze Stowarzyszeniem bibliotek, a także innych instytucji.

Nie uzurpujemy sobie prawa do jedynie słusznych wniosków. W naszych warsztatach najważniejsi są uczestnicy. Państwa doświadczenie będzie nie tylko punktem wyjścia do dyskusji, ale także może być przykładem modelowych rozwiązań i ważnych działań podejmowanych przez bibliotekę. Zaproszeni przez nas prelegenci wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale także otwartością i chęcią pomocy w rozwiązaniu konkretnych problemów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapewniamy:

• Materiały szkoleniowe
  • lunch
  • pyszności podczas przerw kawowych
  • możliwość dodatkowych konsultacji dla chętnych

Terminy warsztatów:

• 29 września 2017 r., Warszawa
  • 6 października 2017 r., Kraków

Szczegółowe informacje, dokładną lokalizację warsztatów oraz formularze zgłoszeniowe zamieścimy już niebawem.

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze